Święto wszystkich strażaków /Anno Domini 2019/

straz1944Przez trzy kolejne – majowe - dni „nasi” podopieczni św. Floriana, tj. druhowie strażacy z jednostek OSP działających na terenie gminy Ozorków – obchodzili lokalnie swoje doroczne święto, oddając przy tym cześć swemu patronowi poprzez uczestnictwo w mszach świętych sprawowanych w Ich intencji przez ks. proboszczów w poszczególnych parafiach.

Czytaj więcej: Święto wszystkich strażaków /Anno Domini 2019/

DNI OTWARTE

Szkoła Podstawowa w Modlnej zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

dni otwarte FE 19

Spotkanie Wielkanocne 2019

wielkanoc

Podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Ozorków spotkali się – również w tym roku - tradycyjnie, na okoliczność obchodzonych niedawno Świąt Wielkanocnych. Tym razem, gościny naszym seniorom udzieliła Parafia pw. Bożego Ciała i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej.

Czytaj więcej: Spotkanie Wielkanocne 2019

INFORMACJA

>> Odbiór odpadów wielkogabarytowych <<

     Urząd Gminy Ozorków przypomina, że w maju br. na terenie gminy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych sprzed nieruchomości.

Terminy zbiórki w poszczególnych miejscowościach:

Rejon A – miejscowości: Skromnica, Tkaczew, Solca Mała, Solca Wielka, Wróblew, Śliwniki, Pełczyska, Borszyn w dniu 9 maja br.

Rejon B – miejscowości: Sierpów, Konary, Leśmierz, Muchówka, Parzyce, Cedrowice, Cedrowice-Parcela, Ostrów w dniu 10 maja br.

Rejon C – miejscowości: Tymienica, Boczki, Skotniki, Małachowice-Kolonia, Dybówka, Sokolniki Parcela, Czerchów, Opalanki, Maszkowice w dniu 10 maja br.

Rejon D – miejscowości: Aleksandria, Helenów, Modlna, Małachowice, Celestynów, Katarzynów, Sokolniki w dniu 9 maja br.

Rejon E 1 – miejscowość: Sokolniki-Las, strefa 1,2 w dniu 16 maja br.

Rejon E 2 – miejscowość: Sokolniki-Las, strefa 3,4 w dniu 17 maja br.

WIELKANOC 2019

wielkanocOd lat, udziałem strażaków ochotników jest adoracja Grobu Pańskiego w czasie Świąt Wielkanocnych i w tym roku nie było inaczej. Tradycyjnie, w Wielkim Tygodniu członkowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych trzymali straż w świątyniach na terenie gminy Ozorków. Najważniejsze święto chrześcijańskie przeżywano więc przede wszystkim poprzez uczestnictwo w uroczystościach poświęconych śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa tj. Triduum Paschalnego, przy obecności wiernych druhów strażaków w organizacyjnych uniformach. Większość też katolików poświęcając się modlitwie uczestniczyła również w święceniu pokarmów według ustalonych form i godzin księży Proboszczów w poszczególnych kościołach. Zawartość przystrojonych koszyczków znajduje się zazwyczaj na świątecznym stole przygotowanym na wielkanocne śniadanie. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: WIELKANOC 2019

Uroczysta Sesja Rady Gminy

XI sesja 01W porządku obrad XI Sesji Rady Gminy Ozorków – w dniu 25 kwietnia br. – przewidziano czas na uroczyste podziękowanie Sołtysom i Przewodniczącemu Zarządu Osiedla w Sokolnikach-Lesie za czteroletnia pracę w minionej kadencji 2015-2019, a także składano gratulacje osobom, które zostały wybrane - podczas organizowanych niedawno zebrań wiejskich – do pełnienia tychże funkcji na lata 2019-2023.

 

Czytaj więcej: Uroczysta Sesja Rady Gminy

Internetowe Konto Pacjenta

ikona pdf - IKP - Komunikat Prezesa Rady Ministrów 

Dwa koncerty

koncerty pasyjne 201949Na czas Wielkiego Postu Gminny Ośrodek Kultury w Leśmierzu przygotował dla mieszkańców  naszej gminy spotkania z artystami łódzkimi, występującymi również w repertuarze odnoszącym  się do Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej: Dwa koncerty

Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych. Festiwal Bajek

przeglad201932Formę „Festiwalu Bajek” zaproponowano tegorocznym uczestnikom XXII Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych pod patronatem Wójta Gminy Ozorków, zorganizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu w dniu 22 marca.

Czytaj więcej: Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych. Festiwal Bajek

Ile zapłacimy za śmieci?

9 zł od osoby miesięcznie w przypadku zbiórki selektywnej i 18 zł przy braku segregacji – tyle wynosiła stawka za wywóz śmieci przez ostatnie 4 lata. Od 1 kwietnia br. zapłacimy odpowiednio po 15 i 30 zł miesięcznie. Podwyżki cen czekają także właścicieli nieruchomości niezamieszkałych oraz letniskowych wykorzystywanych do celów rekreacyjno-wypoczynkowych.

 

Czytaj więcej: Ile zapłacimy za śmieci?

Młodzież Zapobiega Pożarom 2019

pozary201914Już się odbyły gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2019. Grupa I, tj. uczniowie szkół podstawowych kl. I-VI rywalizowali w gmachu ozorkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w dniu 21 marca, natomiast uczniowie szkół podstawowych kl. VII-VIII oraz uczniowie kl. III szkół gimnazjalnych w dniu następnym, tj. 22 marca.

Czytaj więcej: Młodzież Zapobiega Pożarom 2019

Rolniku! Pamiętaj o obowiązku sporządzania planu nawożenia azotem!

azotanyZgodnie z przyjętym „Programem działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobiegania dalszemu zanieczyszczeniu” z dnia 5 czerwca 2018 r. wielkość rocznej dawki nawozów naturalnych wykorzystywanych rolniczo może zawierać maksymalnie do 170 kg N w czystym składniku na 1 ha użytków rolnych.

Czytaj więcej: Rolniku! Pamiętaj o obowiązku sporządzania planu nawożenia azotem!

Uroczysta narada sołtysów

soltysi 201903Dzień Sołtysa przypada w naszym kraju na dzień 11 marca i oczywiście był w tym roku uroczyście obchodzony w całej Polsce. Tegoroczne święto naszych sołtysów obchodziliśmy w naszej gminie podczas cyklicznej narady z Wójtem Tomaszem Komorowskim - również w dniu 11 marca i oczywiście przebiegającej w sposób bardziej uroczysty niż zazwyczaj.

Czytaj więcej: Uroczysta narada sołtysów

Dzień Kobiet po włosku, czyli „Ach, to boskie, włoskie życie”

kobiety32W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu zorganizowano w dniu 7 marca br. wspaniałe widowisko muzyczne z okazji Dnia Kobiet. Zaproszono doskonałych wykonawców - artystów Łódzkiego Teatru Piosenki, którzy zabrali wszystkie obecne panie w „Muzyczną podróżpo ziemi włoskiej.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet po włosku, czyli „Ach, to boskie, włoskie życie”

Przebierańce na Ostatki

zapusty17Mieszkańcy gminy Ozorków podtrzymują ludową tradycję związaną z zakończeniem karnawału, gdzie wiodącą rolę od lat skutecznie wypełniają przedstawicielki gminnego folkloru skupionego wokół działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu.

Czytaj więcej: Przebierańce na Ostatki

Przypomnienie o terminie płatności

ochotnicze stawianie plastikowych butelek w koszu 23 2147807266

W dniu 10 kwietnia upływa termin płatności za I kwartał opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Za I kwartał obowiązują następujące stawki opłat, czyli 9 zł od osoby przy zbiórce selektywnej oraz 18 zł od osoby w przypadku, gdy odpady nie są segregowane.

 

 

Złóż wniosek o odbiór i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest

azbestGmina Ozorków informuje właścicieli nieruchomości posiadających zdemontowane pokrycie dachowe z płyt azbestowych (eternitu), iż mogą ubiegać się o nieodpłatny odbiór i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest wolno leżących na swoich posesjach.

Czytaj więcej: Złóż wniosek o odbiór i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest

„Bezpieczne gospodarstwo rolne 2019”

logo bgr19Do 29 marca 2019 roku można zgłosić chęć udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, w tym ciągnik rolniczy dla zwycięzcy etapu ogólnokrajowego.

Czytaj więcej: „Bezpieczne gospodarstwo rolne 2019”