Betlejemskie Światełko Pokoju już rozbłysło

betlejem zhp20183Harcerska akcja świąteczna trwa i każdego roku wiele osób z gminy Ozorków spotyka się z tym miłym gestem - głównie ze strony najbliższych nam druhenek ze Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej. Tegoroczne hasło przyświecające przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju przed Świętami Bożego Narodzenia brzmi - „Światło, które łączy”.

 

Czytaj więcej: Betlejemskie Światełko Pokoju już rozbłysło

Opłatkowa uroczystość w Solcy Wielkiej

„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:
Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi
Czym prędzej się wybierajcie,
Do Betlejem pośpieszajcie,
Przywitać Pana”

oplatek Solca039Doroczna uroczystość opłatkowa dla seniorów w gminie Ozorków - Anno Domini 2018 - odbyła się w dniu 14 grudnia w Solcy Wielkiej. Każdego roku, gdy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia nasi seniorzy tradycyjnie otrzymują zaproszenie na wspólne przedświąteczne spotkanie z dzieleniem się opłatkiem. To niewątpliwie wielka radość dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, którzy z wielką ochotą przyjmują zaproszenie, by w tej uroczystości wziąć udział.

Czytaj więcej: Opłatkowa uroczystość w Solcy Wielkiej

Zima w Gminie Ozorków

czapkaMiłośnicy zimowego szaleństwa z niecierpliwością wyczekują na pierwsze opady śniegu, bo któż nie marzy o białych świętach, lepieniu bałwana czy spacerach leśnymi ścieżkami pokrytymi warstwą białego puchu?
Niestety aura za oknem nie napawa optymizmem, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kilka zimowo-świątecznych niespodzianek. Na Urzędzie Gminy Ozorków rozbłysnął setką lampek napis „Wesołych Świąt”, a odwiedzających nasz urząd na korytarzu wita choinka przystrojona w lampki i bombki. Również w gablocie, w której prezentujemy prace ludowych twórców, pojawiły się gwiazdki, stroiki i kartki świąteczne w wykonaniu pani Janiny Kolado-Frątczak.

Czytaj więcej: Zima w Gminie Ozorków

Spotkanie informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020 – Poddziałanie X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy”. Spotkanie odbędzie się dnia 13 grudnia 2018 r. w godz. 09:00 – 11:15 (rejestracja od godz. 08:45), w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16 – I piętro.

Czytaj więcej: Spotkanie informacyjne

630-lecie Cedrowic i Cedrowic Parceli

cedrowice29Mieszkańcy tych dwóch miejscowości noszących pierwotnie wspólną nazwę – Cedrowice, postanowili w roku 2018 świętować wielowiekowe istnienie – nazwijmy - najbliższego Ich sercu miejsca na Ziemi. Sięgając do historycznych opracowań wiadomo, że również sami cedrowiczanie są przedmiotem bardzo interesujących zapisów o przeszłości - na przestrzeni minionych 630 lat. Korzenie naszych jubilatów sięgają dość przełomowego czasu w historii I Rzeczypospolitej, a mianowicie, schyłku panowania dynastii Piastów i wejścia w okres panowania Jagiellonów. Warto więc pochylić się – w roku 100-lecia Polski Niepodległej” - na tym znaczącym dla wielu jubileuszem, zgłębiając jednocześnie swą historyczną wiedzę.

Czytaj więcej: 630-lecie Cedrowic i Cedrowic Parceli

Cecyliada w Modlnej

cecyliada01Patronka muzyki kościelnej św. Cecylia przypomina nam o sobie każdego roku ok. 22 listopada,     a Jej podopieczni jak np. zespoły śpiewacze i kapele ludowe z terenu gminy Ozorków - urządzają na tę okoliczność uroczyste koncerty. Naturalnie, grający i śpiewający artyści występujący dla św. Cecylii, najpiękniej to czynią w miejscowych kościołach jak np. w tym roku w Parafii p.w. Bożego Ciała i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej w dniu 25 listopada.

Czytaj więcej: Cecyliada w Modlnej

Sesja inauguracyjna - relacja Video

Zapraszamy Państwa do obejrzenia Sesji inauguracyjnej Rady Gminy Ozorków z dnia 22 listopada 2018r.

Isesja02

SESJA INAUGURACYJNA RADY GMINY OZORKÓW

Isesja0222 listopada br. w Urzędzie Gminy Ozorków odbyła się Sesja Inauguracyjna Rady Gminy Ozorków - kolejnej kadencji naszego gminnego Samorządu na lata 2018-2023. Podczas obrad wójt gminy oraz radni otrzymali zaświadczenia o wyborze i wszyscy złożyli ślubowania. Wybrano następnie Przewodniczącego Rady Gminy Ozorków, którym ponownie został Pan Waldemar Szcześniak oraz Wiceprzewodniczących Rady Gminy Ozorków, którymi zostali – Pani Anna Sowińska i Pan Marcin Wiktorski. GRATULUJEMY. /Szersza relacja w Gminniaku/.Pao

Zobacz fotorelację...SESJA INAUGURACYJNA RADY GMINY OZORKÓW

Konkurs plastyczny

plakat psp

 

ikona pdf - Regulamin konkursu

Jubileusz 50-lecia KGW w Leśmierzu

50latgkw01Członkinie z Koła Gospodyń Wiejskich w Leśmierzu podsumowały wspólną kulturalną działalność, której początki sięgają minionego półwiecza, gdzie funkcję pierwszej Przewodniczącej koła powierzono Pani Stanisławie Jędrzejczak, a podejmowane inicjatywy realizowano w miejscowej świetlicy PGR.

Czytaj więcej: Jubileusz 50-lecia KGW w Leśmierzu

Obraz Jezusa Miłosiernego przybył do Solcy

obrjez23Mieszkańców dwóch parafii z terenu naszej gminy tj. Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie oraz św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej połączył w dniu 17 listopada br. cudowny obraz Jezusa Miłosiernego. Peregrynacja Obrazu w ramach Misji Miłosierdzia Bożego trwa w ozorkowskim dekanacie już od października, kiedy to np. przed obrazem modlili się mieszkańcy Parafii Modlna.

Czytaj więcej: Obraz Jezusa Miłosiernego przybył do Solcy

Świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA,
KIEDY MY ŻYJEMY.
CO NAM OBCA PRZEMOC WZIĘŁA,
SZABLĄ ODBIERZEMY.

niep1845100 lat po odzyskaniu niepodległości przez Polskę nasi rodacy uczcili należycie to niezwykle ważne wydarzenie w historii Rzeczypospolitej. Tak, jak 100 lat temu po zmartwychwstaniu państwa polskiego, tak również i dzisiaj cały naród potwierdził, że nie ma nic cenniejszego jak Niepodległa Polska. Wówczas, wiara w odrodzenie się Rzeczypospolitej i powrót polskości łączyły się z walką i wieloma ofiarami, a dzisiaj wystarczą nasze gorące serca - bijące dla Polski najmocniej. Łącząc się myślą z tamtym bohaterstwem oddajemy cześć Polakom, którzy we właściwym momencie potrafili odzyskać wolność swej Ojczyzny. 123 lata nadziei poprzez podtrzymywanie świadomości narodowej i walki na wielu frontach, w tym w powstaniach narodowych przywiodły naszych rodaków do pamiętnej daty 11 listopada 1918 roku. Znani wielcy Polacy zasłużyli się ogromnie dla Ziemi Ojczystej i również wielu z Nich zapłaciło swoim życiem za działalność zmierzającą do odbudowy polskiej państwowości. Najważniejsze postacie tamtych czasów zwane „Ojcami Niepodległości” to wybitne autorytety – politycy, żołnierze i artyści.

Czytaj więcej: Świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

SPORT Rozgrywki piłkarskie na finiszu

sprt13Dobiegają  końca  tegoroczne rozgrywki piłkarskie dla naszych drużyn ligowych – kl. A - LKS Sierpów wraz z drużyną młodzieżową oraz pięć drużyn kl. B – Czerchów, Małachowice, Wróblew, Modlna, Skromnica. Ostatni mecz 18 listopada, a po nim drużyny przygotowują się do rozgrywek halowych.

Czytaj więcej: SPORT Rozgrywki piłkarskie na finiszu

Wójt - „Zasłużony dla Hufca ZHP Ozorków”

Podczas części oficjalnej tegorocznego Spotkania Harcerskich Pokoleń, Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Ozorkowie phm Krzysztof Lewandowski odznaczył Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Hufca ZHP Ozorków”.  Wójta uhonorowano na wniosek Kapituły Odznaki, a doskonałą okazją do wręczenia i podziękowania za wspieranie ozorkowskiego harcerstwa było właśnie „Spotkanie Pokoleń” w dniu 26 października w lokalu Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, poświęcone obchodom 100-lecia „Polski Niepodległej”

Czytaj więcej: Wójt - „Zasłużony dla Hufca ZHP Ozorków”

Ślubowanie klasy pierwszej w Solcy

slubowanie1809Ta najważniejsza uroczystość szkolna dla pierwszoklasistów odbyła się w roku bieżącym w Solcy Wielkiej 23 października. Najmłodsi uczniowie SP Solca Wielka złożyli w tym dniu swoje ślubowanie na sztandar Szkoły i zostali pasowani na ucznia. Naturalnie, najpierw wszyscy bohaterzy dnia wykazali się swą dojrzałością do wszelkich edukacyjnych zajęć na gruncie szkolnym, a nawet w życiu prywatnym.

Czytaj więcej: Ślubowanie klasy pierwszej w Solcy

Mistrzostwa Szkół w Tenisie Stołowym

tenis01O Puchar Wójta Gminy Ozorków rywalizowali szkolni sportowcy ze Szkół gminy Ozorków na turnieju tenisa stołowego w dniu 18 października br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej. Organizacją tych szkolnych zawodów zajmowali się nauczyciele W-F SP Solca Wielka p. Andrzej Morawski i p. Paweł Zając. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, aby mogły wziąć udział w zawodach ostatnie już w naszym szkolnictwie klasy gimnazjalne.
W kategorii wiekowej 2006-2008 najlepszą zawodniczką została Antonina Kubiak (SP Leśmierz), natomiast najlepszym zawodnikiem Aleksander Antczak (SP Solca Wielka).

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkół w Tenisie Stołowym

Cyrk „WISŁA” znów w gminie Ozorków

cyrk13

Po trzech latach przerwy Cyrk „WISŁA” z Legionowa znów zawitał do naszej gminy. Na udostępnionej przez gminę Ozorków działce (boisko piłkarskie) w  miejscowości Leśmierz w dniu 14 października znów nasi mieszkańcy skorzystali z przedstawienia urządzonego przez artystów Cyrku „WISŁA”. Naturalnie, widowisko cyrkowe przyciąga najmłodszych, a wraz z nimi – opiekunów tj. rodziców, dziadków i innych krewnych i dzięki temu organizatorzy zyskują na frekwencji. Są tam zwierzęta, jest dobry humor i różne cyrkowe triki oraz wesołe sztuczki wykonywane z udziałem publiczności. Na tej niewielkiej – relatywnie - arenie cyrkowej doświadczeni wykonawcy realizują dość ciekawy program, który zaspokaja zapewne oczekiwania zainteresowanej publiczności. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: Cyrk „WISŁA” znów w gminie Ozorków

Obraz Jezusa Miłosiernego w Modlnej

„Jezu, ufam Tobie”

obrazmodlna03W sobotę 13 października br. mieszkańcy Parafii Modlna wraz ze swoim Proboszczem ks. Piotrem Bratkiem i zaproszonymi kapłanami przeżywali niezwykle podniosłą uroczystość religijną. W ramach Misji Miłosierdzia Bożego Parafię nawiedził Obraz Jezusa Miłosiernego, który został z należną czcią i szacunkiem powitany przez obecnych parafian. Z udziałem strażaków OSP Modlna i OSP Czerchów, a także Orkiestry Dętej z Solcy Wielkiej obraz został wprowadzony do miejscowej świątyni, gdzie pod kierunkiem osób duchownych wszyscy wierni uczestniczyli w tym wspaniałym hołdzie „Jezusowi Miłosiernemu”. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: Obraz Jezusa Miłosiernego w Modlnej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz.

     Jeśli nie wie – wytłumacz.

Jeśli nie może – pomóż.”

                     Janusz Korczak

Przypadający w tym roku w niedzielę Dzień Edukacji Narodowej świętowano w gminie Ozorków już w piątek 12 października. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej każda Szkoła Podstawowa zorganizowała stosowną uroczystość dla swoich pracowników – obecnych i emerytowanych. Naturalnie, wszelkie układane scenariusze na takie święto nie mogą się obyć bez uczniowskiej reprezentacji, która w imieniu wszystkich uczniów danej placówki realizuje wspaniałe pomysły na różnorakie formy wdzięczności wobec swych wychowawców, nauczycieli i pozostałych pracowników.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018