„Popołudnie z biznesem”

spot biz

„Popołudnie z biznesem”: fundusze na rozwój Twojej firmy. Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców w powiecie zgierskim 18.04.2018 r. godz. 15.00 – gość specjalny: Artur Partyka. Sala Bankietowa Miodowy Dom, Głowno 6, 95-015 Głowno.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają przedsiębiorców z powiatu zgierskiego do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym mechanizmów wsparcia firm.
Uczestnicy poznają najnowsze możliwości skorzystania z funduszy na rozwój, dotacji i pożyczek oraz instrumentów wsparcia w zdobywaniu rynków zagranicznych oraz środków na szkolenia pracowników.

Czytaj więcej: „Popołudnie z biznesem”

KOMUNIKAT

W dniu 20 kwietnia 2018 roku /piątek/ w budynku Urzędu Gminy Ozorków nastąpi wymiana licznika energii elektrycznej.

W związku z powyższym od godz. 1400 możliwy kontakt z pracownikami Urzędu na telefony komórkowe:

503-193-621;

503-193-618;

517-240-304;

504-112-710;

AGROTECHNIKA 2018

agro18

Łódzki Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi

woj insp ochr roslin przyp

Spotkanie wielkanocne dla seniorów

spotkanie wlk30W roku bieżącym miejscem wspólnego przeżywania przez naszych seniorów radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa była miejscowość Leśmierz. Wiele osób starszych, chorych i samotnych, w tym podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej skorzystało z zaproszenia, by z potrzeby ducha odbyć to doroczne spotkanie wielkanocne. Organizatorzy: Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski, Proboszcz parafii p.w. „Opieki św. Józefa” w Leśmierzu ks. Paweł Pełka, Gminny Ośrodek Opieki Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury w Leśmierzu - zaplanowali tegoroczne spotkanie na dzień 9 kwietnia i oczywiście rozpoczęto wspólną modlitwą w leśmierskim kościele.

Czytaj więcej: Spotkanie wielkanocne dla seniorów

Tajemnice Czerchowskiego Grodziska

plakat czechow grod

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Logo KRUS

 

ikona pdf - Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Seminarium B+R

plakat seminarium13 kwietnia 2018 roku zapraszamy na Seminarium „ZATOKA B+R. Fundusze Europejskie. Dla nauki. Dla biznesu”.

Masz dobry pomysł, ale potrzebujesz inspiracji do działania?
Przekonaj się, że można rozkręcić biznes z nauką!
Dowiedz się jak zdobyć pierwszy milion. Przekonaj się jak działa Anioł Biznesu - innowacyjny przedsiębiorca z wyobraźnią.
Uchwyć województwo łódzkie z innej perspektywy, poznaj tych, którzy odnieśli sukces.
Podejmij wyzwanie, wejdź do gry o pieniądze.

Zmieniaj siebie i swoją firmę z Funduszami Europejskimi

https://rpo.lodzkie.pl/slider/item/2471-seminarium-b-r

I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Smyczkowych

smyczki2Orkiestra "Łódzkie Smyczki" wielokrotnie występowała na Międzynarodowym Festiwalu "Muzyczne Lato" w Sokolnikach oraz grała koncerty w Solcy Wielkiej, w Leśmierzu, w Ozorkowie i w Modlnej. Zespół ten występowł w wielu krajach świata m.in. w Austrii, Danii, Szwecji, Niemczech, Francji, na Litwie i Ukrainie, w USA i Meksyku oraz we Włoszech i w Watykanie przed obliczem św. Jana Pawła II. 

Czytaj więcej: I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Smyczkowych

Święta Wielkanocne 2018

wielkanoc1811Większość chrześcijan zapewne, również w tegorocznym Wielkim Tygodniu  przeżywała Święta Wielkanocne u Grobu Pańskiego, by poświęcając się modlitwie dać ponownie świadectwo swej wiary w cud zmartwychwstania Pana Jezusa. Triduum Paschalne znów stało się czasem wielkich przeżyć dla katolików, którzy z powodu „męki pańskiej” gromadzili się w kościołach i uczestniczyli w Adoracji Grobu Pańskiego w oczekiwaniu na zmartwychwstanie.

Czytaj więcej: Święta Wielkanocne 2018

Życzenia Wielkanocne

zycz wielk

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018
/dla szkół gimnazjalnych/

zap poz01Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” dla uczniów z II grupy wiekowej tj. dla szkół gimnazjalnych przeprowadzono w dniu 23 marca, również w siedzibie JRG Ozorków. Wśród gimnazjalistów nie zabrakło także intelektualnej rywalizacji, w niektórych przypadkach należało zastosować dogrywkę. Zróżnicowany w pewnym stopniu poziom wiedzy pozwala jednak uhonorować najlepszych uczniów za podnoszenie świadomości w tak istotnej dla nas wszystkich dziedzinie jak pożarnictwo.

Czytaj więcej: MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018

Wójt Tomasz Komorowski zaprasza mieszkańców Gminy Ozorków na spotkanie informacyjne

Wójt Tomasz Komorowski zaprasza mieszkańców Gminy Ozorków na spotkanie informacyjne organizowane przez LGD „POLCENTRUM”, dotyczące dofinansowania projektów., które odbędzie się 9 kwietnia o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ozorków.

zaproszenie LGD POLCENTUM 18

Komitetu Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu

Członkowie Honorowego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu
informują, że zostało założone konto,
na które można dokonywać wpłat darowizn na ten cel.

Wpłat należy dokonywać na konto Fundacji na Rzecz Ochrony Obywateli, w Banku Spółdzielczym w Zgierzu, o numerze: 71 8783 0004 0001 7372 2000 0101, tytułem: „Święto Policji – sztandar dla KPP w Zgierzu”.

policja

"Przejście od opieki instytucjonalnej do usług świadczonych w środowisku lokalnym - wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej"

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pn. "Przejście od opieki instytucjonalnej do usług świadczonych w środowisku lokalnym - wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.

Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia 2018 r. w w godzinach 10.00–15.00, w najbliższym czasie na stronie internetowej zamieścimy informację o sali konferencyjnej, na której odbędzie się seminarium.

Czytaj więcej: "Przejście od opieki instytucjonalnej do usług świadczonych w środowisku lokalnym - wsparcie...

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018

turniej11Tegoroczne eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - na poziomie szkół podstawowych odbyły się 22 marca w lokalu ozorkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Niesłabnące wciąż zainteresowanie dzieci i młodzieży w naszej gminie zapewnia organizatorom wymaganą frekwencję do przeprowadzenia konkursu. Do pożarniczej rywalizacji przystąpili uczniowie wszystkich gminnych podstawówek.

Czytaj więcej: MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018

Zaproszenie na Popołudnia z Biznesem

popoludnia z biznesemUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wspólnie organizują cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców pn. „Popołudnie z biznesem - fundusze na rozwój Twojej firmy", które odbędą się na terenie Województwa Łódzkiego w terminie 16 marca - 27 kwietnia 2018 r. w każdym z powiatów.
Spotkania kierowane są do przedsiębiorców z naszego regionu. Uczestnicy poznają najnowsze możliwości skorzystania z funduszy na rozwój, dotacji i pożyczek oraz instrumentów wsparcia w zdobywaniu rynków zagranicznych oraz środków na szkolenia pracowników. Uczestnicy spotkań będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami, którzy pomogą dopasować źródła finansowania adekwatnie do potrzeb i konkretnych projektów. Udział w wydarzeniach jest również okazją do integracji środowiska gospodarczego i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele Zarządu Województwa Łódzkiego.

Czytaj więcej: Zaproszenie na Popołudnia z Biznesem

Informacja dla rolników

info rol