Akcja charytatywna “Kokarda Narodowa”

Wielkość czcionki:

akcja03W dniu 8 i 9 XI 2017 r. (środa i czwartek) Szkolne Koło Wolontariatu „Pszczółki” przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu przeprowadzało akcję charytatywną „Kokarda Narodowa” z okazji 11 listopada Święta Niepodległości Narodowej. W tych dniach były rozprowadzane cegiełki oraz „kokardy narodowe” – symbol radości i dumy z Niepodległości. W dniu 10 listopada na Uroczystym Apelu Szkolnym, społeczność naszej szkoły przepięknie wyglądała, oprócz galowych strojów, wszyscy mieli przypięte kokardy narodowe. Zachowanie w tym dniu w szkole przez wszystkich było perfekcyjne.
Taką samą akcję w dniu 11 i 12 listopada Wolontariusze z naszego koła, mimo nie sprzyjającej aury przeprowadzili przy Parafii pw. Opieki św. Józefa w Leśmierza.
Wolontariuszom udało się zebrać 1291,95 zł. Warto podkreślić, że “Pszczółki” działają na terenie małej szkoły i miejscowości, a przodują pośród innych Wolontariatów.


Zebrane środki zostały przeznaczone na rzecz budowy Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II w Zgierzu.
Wierzę, że każdy z nas ma świadomość jakim szczęściem jest fakt, że w walce o życie nie jesteśmy pozostawieni samym sobie.
Dziękuję za zaangażowanie całej społeczności szkolnej: dzieciom, młodzieży, nauczycielom , pracownikom, rodzicom, wszystkim parafianom oraz proboszczowi, którzy przyczynili się do wsparcia naszych działań. Pamiętajmy, że jesteśmy tyle warci, ile możemy pomóc innym.
Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy z naszego Koła.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” – Jan Paweł II

 • akcja01
 • akcja02
 • akcja03
 • akcja04
 • akcja05
 • akcja06
 • akcja07
 • akcja08
 • akcja09
 • akcja10
 • akcja11
 • akcja12

Simple Image Gallery Extended