slubowanie1809Ta najważniejsza uroczystość szkolna dla pierwszoklasistów odbyła się w roku bieżącym w Solcy Wielkiej 23 października. Najmłodsi uczniowie SP Solca Wielka złożyli w tym dniu swoje ślubowanie na sztandar Szkoły i zostali pasowani na ucznia. Naturalnie, najpierw wszyscy bohaterzy dnia wykazali się swą dojrzałością do wszelkich edukacyjnych zajęć na gruncie szkolnym, a nawet w życiu prywatnym.

Wystrojeni pierwszoklasiści na oczach wszystkich zgromadzonych – nauczycieli, uczniów i gości zaproszonych zdali swój bardzo poważny egzamin. Najlepsze życzenia na ośmioletnią drogę nabywania wiedzy i umiejętności składali osobiście uczniom: Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski, Proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej ks. Andrzej Borczyk, dyr. Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej Aneta Pyciarz, przedstawiciele Rady Rodziców oraz starsi uczniowie z tej szkolnej placówki. /Szersza relacja w Gminniaku/.