Koło w Borszynie powstało w 1967 roku. Jego założycielką i pierwszą Przewodniczącą była Kazimiera Marchewa, później Teresa Marańda i Marianna Izydorczyk. Od 1997 roku Zarząd KGW pracuje w tym samym składzie. Przewodniczącą jest Helena Banasiak, v-ce Przewodniczącą Dorota Saganiak, natomiast funkcję Sekretarza i jednocześnie Skarbnika pełni Pani Danuta Śnieg. W naszej wsi nigdy nie było świetlicy, więc od 49 lat spotykamy się w prywatnych domach, zazwyczaj w domu Przewodniczącej. W kole organizowane były różnego rodzaju kursy: pieczenia, gotowania, haftowania. Te umiejętności bardzo się przydawały młodym gospodyniom w prowadzeniu własnego gospodarstwa domowego. W latach 70, 80 i jeszcze na początku lat 90-tych w naszym kole rozprowadzałyśmy jednodniowe pisklęta kurze i kacze. Według ilości zamawianego przez koło drobiu dostawałyśmy zlecenie na paszę, którą trzeba było odważać i podzielić wśród członkiń. To były ciężkie czasy, którego młode pokolenie nie potrafi zrozumieć. Kiedy w sklepach nie można było kupić artykułów gospodarstwa domowego G.Z.R.KiO.R w Ozorkowie załatwiał naszym członkiniom talony na firanki, purpur, cynkowane wiadra. Z okazji Dnia Kobiet dostawałyśmy talony na rajstopy. Nasze KGW w okresie letnim organizowało majówki dla mieszkańców Borszyna i okolicznych wsi. Zysk ze sprzedaży biletów przeznaczałyśmy na organizację wycieczek krajoznawczych. W tamtych czasach żadną gospodynię wiejską nie było stać za zorganizowanie rodzinnego wyjazdu nad morze lub w góry. Natomiast wczasy dla rolnika były abstrakcją. Członkinie od zawsze lubiły się wspólnie spotykać. Lubiłyśmy i umiałyśmy pleść ciekawe w formie wieńce. Brałyśmy udział w gminnym konkursie na „Najładniejszy ogródek przydomowy”. Nasza przewodnicząca za aranżację swojego ogródka zdobyła II nagrodę. Kursy haftu zaowocowały tym, że nasza koleżanka Helena Banasiak jeszcze kilka lat temu była znaną ludową hafciarką, którą zapraszano na Wojewódzkie Przeglądy Twórczości Ludowej czy też Jarmarki Wojewódzkie. Jej specjalnością był haft płaski. Haftowała pościele, obrusy, serwetki. Członkinie koła chętnie wystawiają stoiska gastronomiczne na dożynkach parafialnych lub gminno-parafialnych w Solcy Wielkiej, promujemy naszą gminę na Powiatowych Biesiadach Karnawałowych. Specjalnością są typowe potrawy wiejskie. Lubimy brać udział w gminnych imprezach i uroczystościach. Chętnie pieczemy na te imprezy ciasta.