cm solca1Cmentarz rzymskokatolicki z kaplicą św. Wojciecha z 1863 r., na murach której umieszczono płyty epitafijne. Na północ od kaplicy, przy głównej alei usytuowany jest pomnik z krzyżem w formie obciętych konarów drzewa. Jest to grobowiec szlacheckiej rodziny Korwin – Jagodzińskich z Ostrowa. Secesyjny pomnik przypominający sąg drewna wykonano z piaskowca. W południowo-wschodniej części cmentarza znajduje się kwatera poległych żołnierzy polskich w Bitwie nad Bzurą. Groby żołnierzy są pod szczególną opieką młodzieży szkolnej i nauczycieli Zespołu Szkół w Solcy Wielkiej.

W rocznicę Bitwy nad Bzurą na cmentarzu odbywają się uroczystości z udziałem władz państwowych i gminnych, kombatantów, rodzin poległych żołnierzy, mieszkańców, młodzieży szkolnej, oraz kompanii honorowej Wojska Polskiego.

{gallery}zabytki/cm_solcaW{/gallery}