Nasz KGW powstało 1 maja 1983r i liczyło 20 członkiń. Pierwsza Przewodniczącą była koleżanka Grażyna Szałowska, która swoją funkcję pełniła do 24 maja 1991r. Później jej obowiązki przejęła Marianna Kiciak. Funkcje Przewodniczącej pełniła przez 23 lata. Od 2014r. Przewodniczącą w naszym kole jest Bożena Wojtczak, zastępcą Agnieszka Kiciak, skarbnikiem Bogusława Śnieg a sekretarzem Maria Nolbrzak. Nasze KGW podlegało pod Kółko Rolnicze w Ozorkowie. Problemem koła jest brak na wsi świetlicy, gdzie mogłybyśmy się spotykać i organizować imprezy. Miejscem spotkań członkiń było zawsze mieszkanie Przewodniczącej. Przyzwyczaiłyśmy się do takiej sytuacji i nawet wtedy, kiedy przez kilka lat działał u nas na wsi Amatorski Zespół Śpiewaczy, cotygodniowe zajęcia z instruktorem odbywały się w domu koleżanki Marianny Kiciak. W latach 80 i 90 koło zajmowało się rozprowadzaniem piskląt kurzych i kaczych, paszy oraz artykułów gospodarstwa domowego. Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizował dla nas kursy gotowania i pieczenia, pokazy kosmetyczne czy też szkolenia z lekarzami. Byłyśmy bardzo zadowolone z tych form działalności w kole, a nasze koleżanki zdobywały na tych spotkaniach wszechstronną wiedzę. Zaowocowało to corocznym udziałem naszych członkiń w Olimpiadzie Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym organizowanym przez Ł.O.D.R. w Bratoszewicach. Od wielu lat finalistką tych olimpiad jest koleżanka Bożena Wojtczak. nasze koleżanki mają duże zdolności manualne. Robią pająki ludowe, papierowe kwiaty, haftują. Wiele z nich brało udział w Wojewódzkich Przeglądach Twórczości Ludowej. Często eksponowały swoje prace na różnego rodzaju wystawach m.in. Jarmarku Wojewódzkim w Łodzi. Nasze KGW pomimo braku świetlicy organizowało w prywatnych domach członkiń wiele imprez takich jak dzień Kobiet, Spotkania Bożonarodzeniowe. Przez wiele lat odwiedzałyśmy przed świętami Bożego Narodzenia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie. Śpiewałyśmy kolędy przy akompaniamencie kapeli ludowej i przygotowywałyśmy dla mieszkańców słodki poczęstunek - ciasta i owoce. Wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem, składając podopiecznym życzenia. Bardzo chętnie uczestniczymy we wszystkich imprezach lokalnych takich jak dożynki gminne, parafialne. Chętnie promujemy nasza gminę na Powiatowych Biesiadach Karnawałowych z naszymi śliwnickimi produktami regionalnymi: szynką śliwnicką, bigosem oraz pierogami. Od wielu lat współpracujemy aktywnie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Polcentrum" oraz działającym na wsi Stowarzyszeniem "Śliwniczanie". Nasze koleżanki kultywują tradycje ludowe czego przykładem może być nauka wyplatania wieńców dożynkowych. bardzo chętnie bierzemy udział w uroczystościach rocznicowych "Bitwy nad Bzurą" w Solcy Wielkiej. Członkinie pieką ciasta na gminne spotkania seniorów z okazji Bożego Narodzenia lub Wielkiej Nocy, jeżeli odbywają sie one w naszej parafii. Wiele naszych członkiń uhonorowanych jest odznaką "Order Serca matkom Wsi". Na dzień dzisiejszy w kole działa 16 Pań. Praca na wsi jest ciężka, dlatego dzięki wspólnym spotkaniom i różnego rodzaju wyjazdom, możemy mile spędzić czas.