Koło Gospodyń Wiejskich w Tymienicy powstało w 1965r. Założycielką i jednocześnie pierwszą Przewodniczącą koła była Marianna Olczak. Koleżanka Olczak pełniła tę funkcję przez dwa lata, następne dwa lata Przewodniczącą była Stanisława Wiśniewska. Od roku 1968 do 2003 przez okres 35 lat naszą Przewodniczącą była koleżanka Zofia Milczarek, a od roku 2002 do chwili obecnej funkcję tę pełni Wiesława Szczepaniak. Nasze koło na początku działalności liczyło ponad 40 członkiń. Czasy były ciężkie, nie miałyśmy gdzie się spotykać. Zebrania oraz wszelkiego rodzaju imprezy typu Dzień Kobiet, Dzień Matki, Ostatki, Andrzejki organizowałyśmy w prywatnych domach. Częste były wtedy wycieczki turystyczno-krajoznawcze do Krakowa, Częstochowy, Oświęcimia. Z niecierpliwością czekałyśmy na remont starego budynku w Tymienicy, który miał być świetlicą wiejską. W roku 1989 wreszcie stanęła świetlica. Byłyśmy tak szczęśliwe, że każdą wolną chwilę poświęcałyśmy na prace w tym budynku. Zaczęłyśmy organizować zabawy wiejskie. Za zarobione pieniądze mogłyśmy założyć podłogę, pomalować ściany oraz budynek na zewnątrz, ogrodzić teren siatką. W jednym z pomieszczeń urządziłyśmy kuchnię, zakupując niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego. Nasze Koło Gospodyń Wiejskich liczy obecnie 18 członkiń, ale cieszy nas fakt, że w dalszym ciągu aktywnie pracujemy i widzimy potrzebą środowiskowej integracji. Mamy w kole dwie koleżanki, które są z nami od 1965r, to P. Daniela Kopka i Janina Pietrzak. Od 2003r. odbywają sie zebrania kwartalne w których uczestniczą wszystkie członkinie. na zebraniach sprzątamy świetlicę, dyskutujemy o doświadczeniach kulinarnych, omawiamy nowinki z zakresu upraw polowych oraz roślin i kwiatów ozdobnych w naszych przydomowych ogródkach. Koleżanki chętnie reprezentują nasze koło na "Wieczorach Kolęd i Pastorałek", "Biesiadach karnawałowych", "Dniach Kobiet", "Dniach Matki". W ostatki delegacja koła odwiedziła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie z upieczonymi ciastami i zakupionymi owocami. Nie odmawiamy pomocy w goszczeniu w naszej świetlicy delegacji wszystkich KGW na imprezach gminnych. Tradycją stały się wewnętrzne imprezy koła takie jak Noc Świętojańska, Kartoflisko, Andrzejki czy Dzień Kobiet. Panowie z współpracującej z nami "Kapeli Wuja Stasia" umilają te spotkania swoją muzyką. Każdego roku organizujemy wycieczki do Lichenia, Częstochowy, Ciechocinka, na" Święto kwiatów" do Skierniewic czy gospodarstwa agroturystycznego w Klukach k/Bełchatowa. W grudniu 1994r. powstał Amatorski Zespół Śpiewaczy, składający się oczywiście z członkiń koła. Instruktorem od chwili założenia zespołu jest P. Stanisław Malanowski. Próby zespołu odbywają się co tydzień w świetlicy. Podczas występów dzielnie akompaniuje nam wspomniana już "Kapela Wuja Stasia" działająca przy GOK Leśmierz a mająca próby również w naszej świetlicy. Wspomnieć należy o ścisłej współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśmierzu, dzięki której działalność koła stała sie jeszcze prężniejsza. Plany na najbliższe lata to dalsza współpraca z GOK, reprezentowanie interesów kobiet wiejskich no i przyciągnięcie jak największej liczby członkiń młodego pokolenia. Obecny skład Zarządu KGW w Tymienicy: Przewodnicząca - Wiesława Szczepaniak, v-ce Przewodnicząca - Joanna Dyla, Sekretarz - Elżbieta Adryańczyk, Skarbnik - Wiesława Olejniczak.