KGW w Czerchowie utworzono w 1967 roku. Liczyło wówczas 15 członkiń. Pierwszą przewodniczącą była koleżanka Zofia Karolak, natomiast Skarbnikiem Zofia Bartczak. Nasze KGW w pierwszych latach działalności organizowało wiele dochodowych zabaw. Dochód przeznaczałyśmy na różne potrzeby koła. W 1969 roku zakupiłyśmy szatkownicę do kapusty. W 1970 roku Przewodniczącą została koleżanka Stefania Gawęda. Nadal organizowałyśmy zabawy taneczne, kursy gotowania i pieczenia ciast. Nasze Koło wyjeżdżało na wiele wycieczek turystyczno-krajoznawczych, do teatru. Była to dla nas radosna odskocznia od codziennych obowiązków w gospodarstwach rolnych i domowych. Panie na wsi pozazdrościły nam tego i zaczęło przybywać do naszego koła członkiń. Zapisywały się nawet kobiety z sąsiedniej wsi Dybówki. W 1976 roku odbyły się wybory i na Przewodniczącą koła wybrano Krystynę Palmowską. Koleżanka Krysia jest bardzo zaangażowana w sprawy koła i lubiana przez wszystkie członkinie, dlatego pełni ta funkcję już 40 lat. W 1976 roku latem zaczął funkcjonować na wsi dzieciniec. W jego prowadzeniu pomagały wszystkie członkinie koła. Dzieciniec był zorganizowany w remizie O.S.P w Czerchowie przy współpracy ze Spółdzielnią Kółek Rolniczych i Urzędem Gminy w Ozorkowie. Znalazło w nim opiekę 30 dzieci. Koleżanki z koła sprzątały salę, donosiły węgiel, pomagały przy wydawaniu posiłków. Do dziecińca dostarczałyśmy również warzywa i mleko. Każdego roku organizujemy wiele imprez w swoim środowisku oraz wiele o zasięgu gminnym. Odbywają się one w budynku O.S.P, ponieważ od początku naszej działalności bardzo aktywnie współpracujemy z kolegami ze straży. W związku z tym, że czujemy się również współwłaścicielkami tego budynku oraz współpracujemy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Polcentrum”, pozyskałyśmy środki finansowe z projektu „Grant na lepszy start” na zakup wyposażenia do kuchni. Doposażyłyśmy pomieszczenie kuchni w garnki, kuchnię gazową, zamrażarkę, szafkę pod zlewozmywak. Nasze KGW liczy obecnie 30 członkiń. Koleżanki są w różnym przedziale wiekowym, ale bardzo aktywnie ze sobą współpracują. Delegacja koła bierze co roku udział w uroczystościach „Bitwy nad Bzurą” organizowanych na cmentarzu parafialnym w Modlnej. Chętnie uczestniczymy w Powiatowych Biesiadach Karnawałowych pokazując potrawy naszego regionu, aktywnie współpracujemy z naszą parafią w Modlnej. Co roku pleciemy wieńce na dożynki parafialne i organizujemy poczęstunek. Pieczemy ciasta na imprezy dla seniorów z naszej gminy na "Spotkania Bożonarodzeniowe i Wielkanocne", które odbywają się w Zespole Szkół w Modlnej. Często organizujemy wycieczki turystyczno-krajoznawcze.