Wyroby zawierające azbest należy usunąć do 2032 roku!!!
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wyroby zawierające azbest należy usunąć do 2032 roku.
Zachęcamy mieszkańców naszej gminy, posiadających na swojej posesji zmagazynowane (wcześniej zdemontowane i składowane na terenie posesji) wyroby zawierające azbest do składania wniosków o ich usunięcie i utylizację.
Wnioski na rok 2026 przyjmowane będą w terminie do 31 marca. Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest zostanie zrealizowane tylko i wyłącznie w przypadku uzyskania przez Gminę Ozorków dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację działań w tym zakresie.
Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Gminy Ozorków www.ug-ozorkow.pl, w zakładce „Urząd” i „Druki do pobrania”. Wypełniony wniosek z załącznikami można złożyć drogą pocztową na adres Urzędu Gminy Ozorków, 95-035 Ozorków, ul. Wigury 14, osobiście w siedzibie Urzędu lub drogą elektroniczną za pomocą skrzynki e-doręczenia pod adresem: AE:PL-42571-89750-RFVAJ-22 - URZĄD GMINY OZORKÓW.
Czytaj więcej: Wyroby zawierające azbest należy usunąć do 2032 roku!!!
Zachęcamy do założenia skrzynki e-Doręczeń - Gmina Ozorków
Czy wiedzą Państwo, ile papierowych listów każdego roku wysyła nasza gmina?
To tysiące kopert, tysiące kartek papieru i wiele godzin pracy. Dziś możemy jednak wybrać rozwiązanie szybsze, wygodniejsze i bardziej przyjazne środowisku.
W przygotowanym materiale Wójt Gminy Ozorków Marian Lemański wyjaśnia, dlaczego warto założyć skrzynkę e-Doręczeń i w jaki sposób to proste rozwiązanie pozwala ograniczyć zużycie papieru oraz wspólnie zadbać o naszą gminę.
Komunikat LGD "POLCENTRUM"
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” w marcu br. będzie składało wniosek o przyznanie pomocy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na projekt grantowy w zakresie wsparcia:
„Włączenie społeczne seniorów, ludzi młodych lub osób w niekorzystnej sytuacji” na „Wydarzenia animacyjne, aktywizujące, wzmacniające kapitał społeczny oraz kultywujące lokalne dziedzictwo”
w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju realizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent wdrażanie LSR.
W obecnej perspektywie PS WPR 2023–2027 procedura grantowa ma charakter odmienny niż w naborach realizowanych w ramach PROW 2014–2020. Zmieniono kolejność i logikę realizacji procedury grantowej w porównaniu z latami ubiegłymi.
Gmina Ozorków dofinansowuje sterylizację i kastrację psów oraz kotów

Każdego roku problem bezdomności zwierząt powraca. Niechciane mioty, przepełnione schroniska, porzucone psy i koty. Tymczasem wiele z tych historii można zatrzymać znacznie wcześniej — odpowiedzialną decyzją o sterylizacji.
Dlatego Gmina Ozorków uruchomiła program dofinansowania zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. To realne wsparcie dla mieszkańców oraz konkretne działanie na rzecz ograniczenia bezdomności w naszej okolicy.
– Zależy nam na odpowiedzialnej opiece nad zwierzętami i realnym wsparciu naszych mieszkańców. Sterylizacja to nie tylko troska o zdrowie pupila, ale także ważny element zapobiegania bezdomności zwierząt w gminie. Zachęcam wszystkich właścicieli psów i kotów do skorzystania z programu – podkreśla Wójt Gminy Ozorków Marian Lemański.
Czytaj więcej: Gmina Ozorków dofinansowuje sterylizację i kastrację psów oraz kotów
Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla ozonu w powietrzu

Łódzki Urząd Wojewódzki wydał powiadomienie o Ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (180 µg/m3) dla ozonu w powietrzu.
Prognozowane na dzień 03.07.2025 r. przekroczenie poziomu informowania dla ozonu obejmuje: obszar województwa łódzkiego.
Śledź wyniki pomiarów i prognozy poziomów stężenia ozonu na stronie www.powietrze.gios.gov.pl oraz komunikaty i ostrzeżenia z tym związane.
KAMPANIA INFORMACYJNA NA TEMAT GŁÓWNYCH ZAŁOŻEŃ LSR ORAZ NA TEMAT TERMINÓW PRZYJMOWANYCH WNIOSKÓW

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem osób fizycznych i osób prawnych, w tym jednostek samorządu terytorialnego, powstałym w 2006 r. z inicjatywy wójtów i burmistrzów pięciu gmin województwa łódzkiego. Założeniem utworzenia LGD była długofalowa współpraca między lokalnymi władzami, zrzeszeniami i organizacjami oraz przedsiębiorcami na rzecz rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów lokalnej społeczności, poprzez pozyskiwanie środków unijnych na działania służące rozwojowi terenów wiejskich. Obecnie Stowarzyszenie LGD „POLCENTRUM” działa na terenie siedmiu gmin należących do powiatów: zgierskiego, łęczyckiego i brzezińskiego województwa łódzkiego:
gm. Dmosin, gm. Głowno, m. Głowno, gm. Ozorków, m. Ozorków, gm. Piątek oraz gm. Stryków.
Strona 3 z 37
