Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla ozonu w powietrzu

Łódzki Urząd Wojewódzki wydał powiadomienie o Ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (180 µg/m3) dla ozonu w powietrzu.
Prognozowane na dzień 03.07.2025 r. przekroczenie poziomu informowania dla ozonu obejmuje: obszar województwa łódzkiego.
Śledź wyniki pomiarów i prognozy poziomów stężenia ozonu na stronie www.powietrze.gios.gov.pl oraz komunikaty i ostrzeżenia z tym związane.
KAMPANIA INFORMACYJNA NA TEMAT GŁÓWNYCH ZAŁOŻEŃ LSR ORAZ NA TEMAT TERMINÓW PRZYJMOWANYCH WNIOSKÓW

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem osób fizycznych i osób prawnych, w tym jednostek samorządu terytorialnego, powstałym w 2006 r. z inicjatywy wójtów i burmistrzów pięciu gmin województwa łódzkiego. Założeniem utworzenia LGD była długofalowa współpraca między lokalnymi władzami, zrzeszeniami i organizacjami oraz przedsiębiorcami na rzecz rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów lokalnej społeczności, poprzez pozyskiwanie środków unijnych na działania służące rozwojowi terenów wiejskich. Obecnie Stowarzyszenie LGD „POLCENTRUM” działa na terenie siedmiu gmin należących do powiatów: zgierskiego, łęczyckiego i brzezińskiego województwa łódzkiego:
gm. Dmosin, gm. Głowno, m. Głowno, gm. Ozorków, m. Ozorków, gm. Piątek oraz gm. Stryków.
Wzmacniamy bezpieczeństwo i odporność na zagrożenia mieszkańców Gminy Ozorków
Pod koniec 2025 roku Gmina Ozorków, dzięki dotacji w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026, zrealizowała szereg zakupów oraz działań, których celem jest zwiększenie odporności na sytuacje kryzysowe i zagrożenia poprzez zwiększenie zasobów sprzętowych umożliwiających odpowiednie reagowanie na różnego rodzaje sytuacje kryzysowe.
W ramach dotacji zakupiono m.in.:
Agregat do Stacji Uzdatniania Wdy Celestynów jako awaryjne źródło zasilania;
Agregaty prądotwórcze o różnej mocy;
Magazyny energii;
Pilarki do cięcia drewna;
Czytaj więcej: Wzmacniamy bezpieczeństwo i odporność na zagrożenia mieszkańców Gminy Ozorków
Zestawy do nauki zdalnej dla szkół z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)
Gmina Ozorków podpisała umowę nieodpłatnego przekazania sprzętu z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowym Instytutem Badawczym, działającą w imieniu Ministra Cyfryzacji.
Na podstawie zawartej umowy szkoły otrzymają nieodpłatnie sprzęt komputerowy w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Nazwa inwestycji:
„Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C12L – Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”.
Łączna kwota dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach ww. inwestycji wynosi 99 408 735,28 zł.
Sprzęt dla szkół z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)

Gmina Ozorków podpisała w październiku 2025 r. umowę o nieodpłatne przekazanie sprzętu komputerowego dla szkół prowadzonych przez gminę. Przekazanie sprzętu realizowane jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), finansowanego ze środków Unii Europejskiej – NextGenerationEU.
Wsparcie jest realizowane w ramach inwestycji:
C2.1.2 „Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych”,
wskaźnik C15G – Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów.
Łączna kwota dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach ww. inwestycji wynosi 1 410 000 000,00 zł.
Czytaj więcej: Sprzęt dla szkół z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)
Strona 4 z 37


















