dzialaj lokalnie 2020

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków w ramach konkursu „Działaj lokalnie 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Łączna pula przeznaczona na granty wynosi: 55.000,00 zł.

W Konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje oraz grupy, które spełniają warunki regulaminowe oraz:

1. mają siedzibę w gminach: Głowno, m. Głowno, Piątek, Ozorków, Stryków, Dmosin,
2. oraz planują prowadzić działania na terenie przynajmniej jednej z wymienionych gmin.

W bieżącym konkursie „Działaj lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie, jakości życia jak również wpływają na przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii.
W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Termin składania wniosków: od 24 kwietnia 2020 r. do 25 maja 2020 r. lub do wyczerpania puli środków.

Harmonogram minimum 1-miesięcznego, maksimum 6-miesięcznego projektu jest przewidziany na okres między 15 czerwca – 31 grudnia 2020 r.

W tegorocznej edycji konkursu mogą być realizowane projekty:

3-6 miesięczne, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie, jakości życia, będą realizowane w terenie i przyczynią się do budowania lokalnego kapitału społecznego. 

Nie będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe wydarzenia (trwające krócej niż 3 miesiące) i wymagany jest wkład własny w wysokości minimum 25% wartości wnioskowanej dotacji, działania związane z walką i przeciwdziałaniem negatywnym skutkom epidemii.

W ramach Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na realizację 1-2 miesięcznych projektów, które przewidują działania zmniejszające negatywne skutki epidemii. Te negatywne skutki mogą dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Mogą też dotyczyć różnych form społecznego zaangażowania, np.: konieczność zastąpienia działań edukacyjnych ze świata realnego, przeniesienia ich do przestrzeni online. Będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe, ale wyłącznie zmniejszające negatywne skutki epidemii. Z wkładu własnego finansowego (muszą jednak mieć wkład rzeczowy lub usługowy) ODL zwalnia Grantobiorców, których projekty służą przeciwdziałaniu skutkom epidemii.

Wnioski w ramach programu należy składać wyłącznie poprzez Generator Wniosków (link: http://system.dzialajlokalnie.pl).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa jak i naszych pracowników, w tym roku nie odbędą się spotkania informacyjno-szkoleniowe.

Wszelkie informacje na temat programu DL 2020 oraz konsultacje wniosków uzyskać można telefonicznie (42) 719-90-64, mob. 512 594 417 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l

Izabela Sobczak – Koordynator „Działaj Lokalnie”,
Anita Radzikowska – Doradca „Działaj Lokalnie”.

Zapraszamy do konsultacji telefonicznych oraz zapoznania się z dokumentacją konkursową.

Tegoroczna edycja jest współfinansowana ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” oraz samorządów lokalnych.