A wraz z majem rozpocznie się sezon wydarzeń plenerowych. Dlaczego piszemy o tym, gdy za oknem mróz i prószy śnieg? Nadejścia wiosny wyczekują z upragnieniem mieszkańcy Małachowic, którzy w ramach naboru „Sołectwo na plus” otrzymali dotację z budżetu Województwa Łódzkiego na realizację zadnia pn. „Folklor – tradycja – dziedzictwo. Sołectwo Małachowice bliżej ludzi”.

- Naszym celem było doposażenie świetlicy wiejskiej w Małachowicach w sprzęt niezbędny do organizacji imprez na świeżym powietrzu, dlatego jako sołectwo złożyliśmy wniosek na zakup namiotu do celów wyjazdowych, grilla gazowego oraz dwóch zestawów mebli ogrodowych. Pomysł spodobał się i otrzymaliśmy na realizację naszego małego marzenia dotację w wysokości 12 000,00 zł – wyjaśnia sołtys Małachowic Sylwia Zasada.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

 

- Społeczność Małachowic zaangażowała się całym sercem w realizację zadania. Długo debatowaliśmy, co ma zostać zakupione oraz gdzie i za jaką kwotę, ponieważ dziś, gdy wszystko tak szybko drożeje, trudno było zmieścić się w otrzymanej dotacji, za którą, pragnę jeszcze raz podkreślić, jesteśmy bardzo wdzięczni Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego – dodaje Sylwia Zasada.

Całkowity koszt zadania wyniósł 11 989,99 zł. Nie pozostaje nam nic innego jak wraz z małachowiczankami oczekiwać szybkiego przyjścia wiosny, by oficjalnie mogły zaprezentować zakupione w ramach grantu namiot i meble, a także przyrządzić coś pysznego…

/Red./