Nasze KGW powstało w 1962r. przy istniejącym już w Solcy Małej Kółku Rolniczym. Założycielką i jednocześnie pierwszą Przewodniczącą była koleżanka Marianna Śnieg, która swoją funkcję pełniła w latach 1962-1972. Od roku 1972 do 1984 była nią Jadwiga Śnieg. W latach1984-1988 ponownie funkcję objęła Marianna Śnieg. Od roku 1988 do 1992 Przewodniczącą była Bożena Olczak. W latach 1992-2003 koleżanka Marianna Szafarz, natomiast od 2003r. jest nią ponownie Jadwiga Śnieg. KGW w Solcy Małej działa prężnie od 54 lat. Miałyśmy wypożyczalnię naczyń, organizowałyśmy zabawy wiejskie. Za zarobione pieniądze jeździłyśmy na wiele wycieczek turystyczno-krajoznawczych, w tym nawet na 3-dniowe. U nas na wsi nigdy nie było świetlicy, dlatego spotykamy się w domach Przewodniczącej lub członkiń. W naszym kole odbywały się liczne kursy organizowane przez instruktorki W.O.D.R. Uczyłyśmy się piec ciasta i gotować bardziej wyszukane potrawy. Umiejętności przerodziły sie w pasje. Nasze koleżanki do dnia dzisiejszego chętnie uczestniczą w organizowaniu stołów biesiadnych. Reprezentowałyśmy swoje umiejętności w Warszawie oraz Ostrołęce. Chętnie bierzemy udział w Powiatowych Biesiadach Karnawałowych. Od lat współpracujemy aktywnie z działającą u nas w Solcy Małej Wioską Indiańską. Brałyśmy udział w Zjeździe Indian, przygotowując dla turystów stół biesiadny z wiejskimi potrawami. Na zaproszenie Przedszkola w Leźnicy Wielkiej, przygotowałyśmy i zorganizowałyśmy dla dzieci lekcję pieczenia, za którą otrzymałyśmy dyplom. Członkinie naszego koła chętnie brały udział w różnego rodzaju konkursach takich jak "Więcej mleka wysokiej jakości" lub "Więcej owoców, warzyw i kwiatów". Nasze członkinie do dziś lubią pielęgnować przydomowe ogródki i mają duży zmysł estetyczny. Co prawda moda w tym temacie się zmienia. Kiedyś było więcej rabatek kwiatowych z roślinami kwitnącymi od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Teraz preferuje się iglaki i pięknie strzyżone trawniki. Najważniejsza jest jednak estetyka wsi i w tym nasze koleżanki dominują. Nasze KGW nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania" Polcentrum". Napisałyśmy projekt i zakupiłyśmy namiot wystawienniczy. bardzo nam się przydaje, kiedy bierzemy udział w dożynkach parafialnych lub gminno-parafialnych. nasze członkinie bardzo się z sobą przyjaźnią. Pomimo braku świetlicy chętnie się spotykamy. Co roku organizujemy w kole wspólny opłatek oraz Dzień Kobiet. Są to imprezy koszyczkowe a najważniejsza jest atmosfera na tych spotkaniach. Śpiewamy, tańczymy, bo kobiety lubią i umieją się bawić.