logo pol

 

Dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Fundację Ekologiczną "Miasto-Ogród Sokolniki" za pośrednictwem LGD „POLCENTRUM” w Sokolnikach Lesie rozpoczęło się przekształcanie położonego w centrum obszaru leśnego w rekreacyjny park.
Wykonano następujące prace:
1.    Zbudowano pierwszą z zaplanowanych alejek.
2.    Wzdłuż alejki zamontowano urządzenia do rehabilitacji ruchowej i poprawy kondycji.
3.    Zamontowano ławki bez oparcia i z oparciem oraz kosze na odpadki.
Alejka obustronnie została zabezpieczona barierą zabezpieczającą przed niszczeniem jej przez korzenie drzew. Nawierzchnia alejki została wykonana ze specjalnej ekologicznej glinki i jest pierwszym takim rozwiązaniem w gminie Ozorków i jednym z pierwszych w województwie łódzkim.
Finansowanie: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja pn. „Utworzenie miejsca rekreacji i siłowni zewnętrznej w Parku leśnym w Sokolnikach Lesie” mająca na celu utworzenie infrastruktury rekreacyjnej i sportowej w Parku Leśnym w Sokolnikach-Lesie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

park_1
park_2
park_3
Previous Next Play Pause
1 2 3