szczepimy 07Narodowy Program Szczepień ma nas uchronić przed skutkami niebezpiecznego koronawirusa SARS – CoV - 2, rozprzestrzeniającego się drogą kropelkową i wywołującego u mniej odpornych osób chorobę układu oddechowego o nazwie COVID-19. Zakłada się, że duży odsetek zaszczepionych mieszkańców powstrzyma rozwój epidemii oraz nasz naród zyska potrzebną odporność na wirusa.
Naturalnie, najpierw należało pochylić się nad osobami najstarszymi, gdyż Oni są najbardziej narażeni. Dlatego nasi seniorzy mogą w pierwszej kolejności korzystać z tej dobrowolnej formy zwalczania skutków koronawirusa. Po szczęśliwym przejściu kolejnych etapów związanych z prawidłowym przebiegiem szczepienia, zarejestrowani wcześniej pacjenci – po przybyciu do Ośrodka Zdrowia w Sokolnikach Parceli udają się najpierw na badanie lekarskie, by następnie przejść do sąsiedniego gabinetu, gdzie panie pielęgniarki robią zastrzyk szczepionką Covid-19.

Po przyjęciu szczepionki muszą jeszcze przez jakiś czas pozostać w poczekalni – pod obserwacją pań pielęgniarek. To zapewne wymóg medycznych procedur – dla pewności, że wszystko przebiega właściwie i zaszczepiona osoba pojawi się ponownie – po 21 dniach – po drugą dawkę szczepienia. Godnym uwagi jest fakt, że w akcję szczepienia została włączona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Solca Wielka w zakresie transportu osób mających trudności w dotarciu do punktu szczepień GZOZ w Sokolnikach. Prezes OSP Tadeusz Majchrzak zadysponował w tym celu Volkswagena T4 VAN, będącego na wyposażeniu straży ogniowej w Solcy Wielkiej. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

 

szczepimy_01
szczepimy_02
szczepimy_03
szczepimy_04
szczepimy_05
szczepimy_06
szczepimy_07
szczepimy_08
szczepimy_09
szczepimy_10
szczepimy_11
szczepimy_12
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12