serwisW związku z licznymi zapytaniami mieszkańców gminy Ozorków dotyczących funkcjonowania witryny informacyjnej Centrum Informacyjne Gminy Ozorków na portalu społecznościowym www.facebook.com, uprzejmie informujemy, że witryna ta nie jest prowadzona przez Gminę Ozorków, tym samym Gmina Ozorków nie jest odpowiedzialna za zamieszczane w niej treści.

Nasz samorząd prowadzi jedynie profil Gmina Ozorków (www.facebook.com/gmina-ozorkow), gdzie zamieszczane są informacje istotne dla mieszkańców naszej gminy, w tym dotyczące funkcjonowania Urzędu Gminy Ozorków, wydarzeń kulturalnych itp. Zachęcamy Państwa do polubienie naszego profilu, a tym samym przesyłania informacji, którymi chcielibyście podzielić się z naszą gminną społecznością.
Tym samym przestrzegamy Państwa przed zagrożeniami czyhającymi online. Pamiętajcie, że Gmina Ozorków nie będzie chciała za pomocą portalu internetowego wyłudzać od Państwa żadnych danych czy środków finansowych (zbiórki pieniężne). Prosimy nie klikać w podejrzane linki oraz niezwłocznie przesłać podejrzaną wiadomość z linkiem do firmy, której wizerunek został wykorzystany, np. banku, urzędu itd.
Przykład: Często atakujący tworzą wiadomości, które łudząco przypominają powiadomienia z zaufanych źródeł. Może to zmylić odbiorcę, sprawiając wrażenie, że zostały wysłane przez np. powszechnie znany bank, informują o jakimś zagrożeniu dla użytkownika, równocześnie prosząc o zresetowanie hasła za pośrednictwem podanego w wiadomości odnośnika. Umieszczone tam hiperłącze prowadzi do witryny, która będzie wyglądała identycznie jak strona banku. Użytkownik, który z niego skorzysta, będzie musiał użyć swojego loginu i hasła w celu zmiany na nowe. Oczywiście tak naprawdę atakujący podstępnie nakłania użytkownika do ujawnienia swoich danych uwierzytelniających bankowości internetowej.
Czy będziesz bezpieczny w sieci, zależy głównie od Ciebie! Dokładnie czytaj otrzymane wiadomości, nie klikaj w podejrzane linki, dzięki temu Ty, Twój komputer i Twoje pieniądze będą bezpieczne!