1615892061869Każdy przedsiębiorca prócz liczenia zysków, musi liczyć się także z kosztami wynikającymi z prowadzenia firmy. Niedopuszczalnym jest, by oszczędzali oni na wywozie śmieci, powstających na skutek działalności gospodarczej, na rzecz wywożenia odpadów do lasów czy porzucania ich przy okolicznych drogach, jak miało to miejsce w minionym tygodniu na przedłużeniu ulicy Sienkiewicza w Sokolnikach-Lesie w stronę wsi Modlna. Gmina Ozorków złożyła już w tej sprawie doniesienie do Komisariatu Policji w Ozorkowie.

- Takie zachowanie nie są i nie będą akceptowane zarówno przez okolicznych mieszkańców, i tu wielki ukłon w kierunku postawy obywatelskiej, informującej o zdarzeniu na profilu grupy „Stali i sezonowi mieszkańcy Sokolnik-Lasu” na portalu społecznościowym Facebook, jak i władze Gminy Ozorków – mówi zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.

 W najbliższym czasie nielegalne wysypisko zostanie zlikwidowane, jednak na dłuższą metę nie rozwiązuje to problemu uporczywego śmiecenia, dlatego zwracamy się do Państwa o zgłaszanie wszystkich przypadków wwożenia śmieci do lasów, robienie zdjęcia tablic rejestracyjnych samochodów telefonem komórkowym i przesłanie do naszego Urzędu.

- Osoby łamiące prawo nie mogą czuć się bezkarnie. Niszczenie środowiska naturalnego to jedno, drugie to horrendalne koszty wywozu śmieci, które ponieść powinna osoba zarabiająca na, w tym przypadku, naprawie samochodów, a nie wszyscy mieszkańcy gminy. Bardzo proszę – nie bądźmy bierni, reagujmy – dodaje zastępca Wójta Marian Lemański.

1615892061869
1615892092348
1615892165394
Previous Next Play Pause
1 2 3