Mieszkańcy Borszyna i okolicznych miejscowości mają powód do radości. W końcu spełniło się ich marzenie o posiadaniu swojej świetlicy. I choć miejsce spotkań stanowić będzie budynek gospodarczy o powierzchni 35 m2, borszynianie są dumni ze swojego nabytku, który współfinansowany był z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach dotacji celowej „Sołectwo na Plus”.


- Z powodu ograniczonych możliwości finansowych Gminy Ozorków nigdy nie zakładaliśmy, że w naszej miejscowości stanie budynek murowany czy drewniany, ale gdy usłyszeliśmy o konkursie grantowym Województwa Łódzkiego skierowanym do sołectw, wyszliśmy do władz Gminy z propozycją aplikowania o środki na spełnienia naszego marzenia. I stało się – mamy świetlicę – mówi sołtys Borszyna Piotr Walczak.
Koszt zadania zamknął się w kwocie 33 242,76 zł, wkład Województwa Łódzkiego wyniósł 10 000,00 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Ozorków.
- Zadanie kosztowałoby o wiele więcej, jednak mieszkańcy Borszyna zaproponowali, że pracą rąk własnych przygotują teren pod budynek gospodarczy. Cieszę się, że ta inwestycja jeszcze bardziej zintegrowała lokalną społeczność, którzy tak prężnie działają nie tylko na rzecz swojego sołectwa, ale całej gminy poprzez liczne wydarzenia sportowe i kulturalne – mówi Zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.
/Red./

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9