Poniedziałki nie zawsze bywają złe. Wczoraj w Urzędzie Gminy Ozorków Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski przekazał na ręce Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego czek z dotacją z budżetu Województwa Łódzkiego w wysokości ponad 45 000,00 zł, dzięki której dziewięćdziesięcioro dzieci z terenu naszej gminy będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych półkoloniach. Odbędą się one w dniach 27 lipca – 10 sierpnia br. w szkołach podstawowych w Leśmierzu, Modlnej i Solcy Wielkiej.

- W ramach półkolonii prowadzone będą zajęcia plastyczne, warsztaty rękodzieła, zabawy integracyjne, a także zajęcia muzyczne i sportowe. Dodatkowo dzieci wezmą udział w trzech jednodniowych wycieczkach autokarowych, m.in. do ZOO Borysew , kina, na basen, do Experymentarium czy łódzkiej Manufaktury – wyjaśnia wójt Tomasz Komorowski.

Rekrutacja uczestników, w terminie 18-27 lipca br., prowadzona będzie przez szkoły podstawowe oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Ozorków.