7 sierpnia br. w sali obrad Urzędu Gminy Ozorków odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz przekazanie sprzętu zakupionego przez Gminę Ozorków w ramach powierzonego zadania z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 rok. W wydarzeniu uczestniczył poseł na Sejm RP Marek Matuszewski.

W ramach zadania Gmina Ozorków wraz z członkiniami sześciu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, tj. Parzyc, Cedrowic, Solcy Wielkiej, Czerchowa, Maszkowic i Borszyna, we współpracy z przedstawicielami miejscowych organizacji pozarządowych oraz lokalną policją zorganizują piknik informacyjny adresowany do mieszkańców, podczas którego zostaną poruszone kwestie związane z przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania zjawiskom przemocy domowej, przestępstw na szkodę małoletnich, oszustw oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

- Piknik informacyjny zaplanowano na 2 września br. (sobotę) o godzinie 16.00. Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców na boisko w Helenowie, gdzie czekać będą na Państwa m.in. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ozorkowie, którzy poruszą kwestie szeroko pojętego bezpieczeństwa, od opowiedzenia dzieciom, jak należy zachować się na drodze, co zrobić, gdy do drzwi puka ktoś obcy, lub gdy podczas drogi do domu, zaczepi nas nieznajomy.

Dodatkowo uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w szeregu zabaw i konkursów oraz rywalizacji angażujących zarówno dzieci, młodzież, ale i rodziców, i dziadków. Wydarzenie ma charakter otwarty, a ponieważ mówimy o pikniku, nie może zabraknąć poczęstunku, o który zadbają nasze gospodynie – wyjaśnia Zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.

W przygotowaniu pyszności pomoże sprzęt zakupiony w ramach wspomnianej dotacji z Funduszu Sprawiedliwości na łączną kwotę 20 000,00 zł. Na rzecz kół zakupiono m.in. frytownice, patelnie gazowe, piekarniki, noże, szklanki, dyspenser do soku, termosy gastronomiczne, podgrzewacz, talerze oraz sztućce, a także stoły, krzesła i ławki.

Szczegóły wydarzenia dostępne będą na plakatach informacyjnych, stronie internetowej Urzędu Gminy Ozorków (www.ug-ozorkow.pl) oraz na profilu Gminy Ozorków na portalu społecznościowym www.facebook.com. Do zobaczenia 2 września w Helenowie. Startujemy o 16.00!

/Red./