O tym, że priorytetem dla Gminy Ozorków jest pozyskiwanie środków zewnętrznych nie trzeba nikogo przekonywać. W ostatnich latach nasz samorząd aplikuje o fundusze w licznych konkursach i naborach ogłaszanych przez jednostki administracji publicznej na szczeblu rządowym jak i samorządowym. Jak Państwo wiedzą, gros środków, które umożliwiły realizację wielu inwestycji,  pochodzi właśnie z budżetu Województwa Łódzkiego, i właśnie z „wizytą gospodarską” do naszej gminy przybył we wtorkowe popołudnie, 13 lutego br., Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski, by odwiedzić miejsca, które w ostatnim czasie otrzymały wspomniane dotacje.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

- Wizytacja odbyła się  w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem” z przedstawicielami grantobiorców z terenu powiatu zgierskiego.

Gmina Ozorków gościła panów Marszałka Grzegorza Schreibera oraz Wiceprzewodniczącego Sejmiku WŁ Zbigniewa Linkowskiego w powstałej w 2022 roku świetlicy wiejskiej w Solcy Małej (świetlicę kontenerową zakupiono dzięki dotacji celowej w kwocie 100 000,00 zł w ramach naboru „Infrastruktura Sołecka na Plus”) oraz siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerchowie, która za otrzymany grant w wysokości 12 000,00 zł w ramach „Sołectwa na Plus” zmodernizowała małą salę – wyjaśnia Zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.

Gospodarzami spotkania byli: w Solcy Małej – sołtys Anna Pruchniewska, w Czerchowie – sołtys Jan Karolak, a w roli gospodarza Gminy Ozorków reprezentował nas zastępca Wójta Marian Lemański.