podatkiW tym roku Ministerstwo Finansów w znaczny sposób ułatwiło nam rozliczenie podatku. Już od 15 lutego 2019 roku zeznanie podatkowe PIT-37 lub/ i PIT-38 przygotuje dla nas urząd skarbowy. Wszystko dzięki „Twój e-PIT”.

 

 

„Twój e-PIT” to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które od 15 lutego udostępnione zostanie w serwisie www.podatki.gov.pl. PIT wypełni i udostępni urząd skarbowy. Znajdą się w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak numer Twojego rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego, które można uaktualnić.

„Twój e-PIT” można:

  • zweryfikować i zaakceptować bez zmian,
  • poprawić (np. zmienić organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku),
  • uzupełnić o dane, których nie posiada urząd skarbowy (np. inne ulgi i odliczenia, adres zamieszkania, numer rachunku bankowego).

„Twój e-PIT” można też odrzucić i rozliczyć się samodzielnie. Bezpłatnie w rozliczeniu podatku pomagają organizacje pożytku publicznego, które w zamian proszą o przekazanie 1% podatku na swoje cele statutowe. Jednym z nich jest Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie.

- Choć wiele osób rozliczy się z fiskusem nie wychodząc z domu, nasze stowarzyszenie pamięta o rencistach i emerytach, którzy nie zawsze posiadają w domu komputer z dostępem do internetu i nie potrafią samodzielnie wypełnić formularza. Często też osoby takie chcą skorzystać z ulg, których nie uwzględnia „Twój e-PIT”. Wszystkich chętnych zapraszamy do siedziby PSLCnP, ul. Kościuszki 31 w Ozorkowie, a pozostałych zachęcamy do wsparcia naszej organizacji 1 procentem – podkreśla Halina Chojnacka, prezes Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki.

Jeżeli nic nie zrobią Państwo z przygotowanym przez urząd skarbowy zeznaniem PIT, nie rozliczą się Państwo też samodzielnie, to 30 kwietnia 2019 roku „Twój e-PIT” będzie uznany za zaakceptowany. Jednak w tym wypadku nie mają Państwo wpływu na odliczenie ulg czy wsparcie lokalnej organizacji pożytku publicznego. Pamiętajmy, że urząd skarbowy przygotuje dla nas zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38.

PLAKAT ok 2019 optimized