larr2Pomocy przedsiębiorcom i rolnikom z terenu gminy poświęcone było spotkanie Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego z przedstawicielami Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy w minionym tygodniu odwiedzili siedzibę naszego samorządu.

Zastępca dyrektora Departamentu Doradztwa dla Biznesu i Sektora Publicznego Marcin Żuber oraz przedstawiciel Wydziału ds. Promocji i Współpracy Międzynarodowej Karol Gloc przedstawili wachlarz usług oferowanych przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego z wyszczególnieniem licznych form wsparcia finansowego w postaci dotacji oraz preferencyjnych pożyczek. .

- Ogromną popularnością cieszą się bony rozwoje, które przedsiębiorca może przeznaczyć na przeszkolenie swoich pracowników i siebie. „Bon – apetyt na rozwój” to dofinansowanie do nawet 80% kosztów szkoleń, kursów i studiów podyplomowych – podkreśla Kamil Gloc.

- Nasza działalność obejmuje także niskooprocentowane pożyczki na finansowanie przedsięwzięć termomodernizacyjnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej na terenie województwa. Stopa oprocentowania kształtuje się na poziomie od 0,15%. Co ważne przy ubieganiu się o tę formę wsparcia nie jest konieczne posiadanie wkładu własnego. Nie pobieramy także opłat i prowizji, jak ma to miejsce w komercyjnych bankach - dodaje Marcin Żuber.

Brak prowizji oraz oprocentowanie 0,1% w skali roku to oferta pożyczki na rozwój dla mikroprzedsiębiorstw w ramach inicjatywy Jeremie2, która skierowana jest do prowadzących firmę nie dłużej niż 2 lata. Wsparcie może zostać przeznaczone na finansowanie wydatków inwestycyjnych i obrotowych.

- Przestawione rozwiązania mogą zainteresować przedsiębiorców i rolników z terenu gminy, dlatego wraz z moimi gośćmi z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu cyklicznych spotkań skierowanych do mieszkańców gminy, które odbywać się będą w siedzibie Urzędu Gminy Ozorków, a poświęcone będą oferowanym produktom. Zainteresowani, którzy zdecydują się o skorzystanie z oferowanych form wsparcia, mogą liczyć na pomoc przy wypełnianiu wniosków oraz opiekę pracowników ŁARR w trakcie realizacji projektów – wyjaśnia Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski.

O terminach spotkań będziemy informować Państwa za pośrednictwem naszej strony internetowej, profilu Gminy Ozorków na portalu społecznościowym www.facebook.com oraz łamach „Gminniaka” – miesięcznika mieszkańców gminy Ozorków.

/Red./

larr1
larr2
Previous Next Play Pause
1 2